Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nok - nok ...

Poarta catre o noua lume
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Cafeneaua de langa plaja
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptyMier Ian 13, 2010 4:41 pm Scris de daria_ta

» Castigi bani daca esti serios si respecti regulamentul!!!!!
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptyVin Dec 04, 2009 1:11 am Scris de HoneyBunny

» Filmele copilariei
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptyVin Dec 04, 2009 1:05 am Scris de HoneyBunny

» La "Motoare"
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptyLun Noi 30, 2009 3:01 am Scris de Spyder

» .....business
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptySam Noi 28, 2009 12:53 am Scris de HoneyBunny

» Cuba Libre cocktail
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptySam Noi 28, 2009 12:28 am Scris de Spyder

» Pina Colada cocktail
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptySam Noi 28, 2009 12:08 am Scris de Spyder

Radio
PLAY! » Gold FM Romania live in flash player sau media player. Turn off pop-up blocker.
Nok-nok horoscop
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Spyder (108)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
HoneyBunny (99)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
Admin (83)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
Mysterious_N (71)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
daria_ta (55)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
DrunkenFrog (9)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
mell (6)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
Hertzuletz (3)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
googoodoll (2)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
cchebac (2)
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_lcap10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Voting_bar10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Vote_rcap 
Inima copiilor

 

 10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Spyder

Spyder


Mesaje : 108
Data de inscriere : 05/11/2009
Localizare : Bucuresti

10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Empty
MesajSubiect: 10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată   10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptyJoi Noi 26, 2009 6:04 pm

Asta da afacere...dar pentru supermarketuri, nu pentru noi cei ce cumparam din ele Laughing
"Cum să arăţi preţuri mici şi să obţii profituri mari? Rezolvarea nu vine de la şcoala de contabilitate, ci de la experţii în comportament. Ce nu îţi spun ei după ce ajung directori de magazin:
1. Suntem în competiţie de preţuri doar pentru câteva zeci de produse importante. De la alte câteva sute, al căror preţ exact nu îl ştii, ne recuperăm paguba.

2. Ca să nu mărim preţurile, micşorăm ambalajele. Mai exact, furnizorii fac asta, însă diferenţa de preţ o împărţim între noi.

3. Dacă avem reduceri la alimente, uită-te atent dacă nu sunt pe cale să expire. Etichetele cu termene de valabilitate le punem când iese marfa din depozit, nu când intră.

4. Avem toate sortimentele de bacterii, la cele mai mici preţuri din oraş: în alimentele preparate de noi, în raionul de legume-fructe, în cărucioare. În fiecare noapte, o echipă de gândaci profesionişti aduce altele proaspete.

5. Organizarea departamentelor este făcută să te ajute. Să te ajute să cumperi lucruri de care n-ai nevoie. Poate că nu remarci semnalizarea, dar noi ştim ce traseu vei avea de cum intri în magazin.

6. Uităm uneori să punem eticheta de preţ pe mărfuri banale şi exagerat de scumpe.

7. Facem promoţii 3+1 ca să nu dăm impresia că marfa pe care o vindem este ieftină. Însă dacă nu cumpără nimeni promoţiile, până la urmă tăiem şi din preţul pe bucată.

8. Nu ne interesează dacă marfa pe care ne-o dau furnizorii e bună sau nu. Dacă e proastă, nu rezistă mult pe raft, însă cobaiul eşti chiar tu.

9. Mărfurile pe care le vindem sub marcă proprie sunt, de multe ori, de la furnizori de-ai noştri care vând aceeaşi marfă, pe acelaşi raft, cu ambalajul original şi preţ mult mai mare.

10. Ţi-am dat un card de reduceri. Ce ne spune el despre tine: preferi mărcile 1, 2. Cumperi de trei ori pe săptămână. Cheltui 4 lei."

Super Duper lovit
Sus In jos
Mysterious_N

Mysterious_N


Mesaje : 71
Data de inscriere : 11/11/2009
Varsta : 42
Localizare : Constanta

10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată Empty
MesajSubiect: Re: 10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată   10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată EmptyJoi Noi 26, 2009 7:37 pm

Din pacate...tot mai multi oameni devin victime ale comerciantilor din marile magazine! Nu de putine ori am mers la cumparaturi pt achizitionarea unui produs...si am observat ca pretul de la raft nu mai coincide cu cel de la casa...sau are data expirata...Atunci cand ceri niste explicatii, toata lumea ridica din umeri si-ti vand tot felul de gogosele in speranta ca nu vei crea prea multa agiatie.Reprezentantii supermarket-urilor sustin ca aceste greseli pot fi clarificate la constatarea acestor fapte...insa...personal cred ca un pic de atentie este necesara pt a ne feri de incidente negative si de a nu ne intrista cu mizeriile acestei lumi! 10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată 158759
Sus In jos
 
10 lucruri pe care supermarketul nu ţi le spune niciodată
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 13 lucruri interesante despre vise

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Nok - nok ... :: Prima categorie :: Afaceri-
Mergi direct la: