Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nok - nok ...

Poarta catre o noua lume
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Cafeneaua de langa plaja
Pastrav cu legume la cuptor EmptyMier Ian 13, 2010 4:41 pm Scris de daria_ta

» Castigi bani daca esti serios si respecti regulamentul!!!!!
Pastrav cu legume la cuptor EmptyVin Dec 04, 2009 1:11 am Scris de HoneyBunny

» Filmele copilariei
Pastrav cu legume la cuptor EmptyVin Dec 04, 2009 1:05 am Scris de HoneyBunny

» La "Motoare"
Pastrav cu legume la cuptor EmptyLun Noi 30, 2009 3:01 am Scris de Spyder

» .....business
Pastrav cu legume la cuptor EmptySam Noi 28, 2009 12:53 am Scris de HoneyBunny

» Cuba Libre cocktail
Pastrav cu legume la cuptor EmptySam Noi 28, 2009 12:28 am Scris de Spyder

» Pina Colada cocktail
Pastrav cu legume la cuptor EmptySam Noi 28, 2009 12:08 am Scris de Spyder

Radio
PLAY! » Gold FM Romania live in flash player sau media player. Turn off pop-up blocker.
Nok-nok horoscop
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Spyder (108)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
HoneyBunny (99)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
Admin (83)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
Mysterious_N (71)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
daria_ta (55)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
DrunkenFrog (9)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
mell (6)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
Hertzuletz (3)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
googoodoll (2)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
cchebac (2)
Pastrav cu legume la cuptor Vote_lcapPastrav cu legume la cuptor Voting_barPastrav cu legume la cuptor Vote_rcap 
Inima copiilor

 

 Pastrav cu legume la cuptor

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 83
Data de inscriere : 16/09/2009

Pastrav cu legume la cuptor Empty
MesajSubiect: Pastrav cu legume la cuptor   Pastrav cu legume la cuptor EmptyMier Noi 11, 2009 6:54 am

Pastrav cu legume la cuptor

Pastravul cu legume este o reteta delicioasa cu care va veti impresiona musafirii sau familia. Este o reteta culinara foarte usor de facut chiar si pentru neinitiati, cu un timp mediu de preparare si ingrediente la indemana tuturor.

Ingrediente
pastrav-file (sau alt peste file)
4 fire ceapa verde
5 ciuperci proaspete
1 morcov mare
1 ardei gras
3 rosii
2 linguri capere
ulei, sare, piper, tarhon, patrunjel
250 ml vin alb

Taiati pestele pe lungime, dezosati-l, taiati-i capul si coada (pe care le puteti folosi la o ciorbita de peste).
Ungeti o tava cu ulei, sarati si piperati pestele pe ambele parti.
Taiati morcovii, ceapa, ardeiul si rosiile rondele. Deasupra pestelui asezati morcovii, ceapa, ardeiul gras, ciupercile si rosiile. Optional se mai pot adauga si 2 linguri de capere. Peste legumele astfel asezate mai puneti un praf de sare si piper, dupa care adaugati un pahar de vin alb ( 250 ml) de preferinta sec. Presarati tarhon si patrunjel si ati terminat de preparat pestele cu legume.

Se introduce tava in cuptorul incins la 180 de grade, timp de 1 ora si 30 de minute (pana ce vinul din tava scade, iar rosiile de la suprafata se rumenesc).
Nu este nevoie sa intoarceti.
Se serveste cald, cu cartofi natur, mujdei de usturoi si lamaie.

Sus In jos
https://nok-nok.forumgratuit.ro
 
Pastrav cu legume la cuptor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Nok - nok ... :: Prima categorie :: Bucataria noastra :: Bucataria romaneasca-
Mergi direct la: