Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nok - nok ...

Poarta catre o noua lume
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Cafeneaua de langa plaja
Grilled Chicken Sandwich EmptyMier Ian 13, 2010 4:41 pm Scris de daria_ta

» Castigi bani daca esti serios si respecti regulamentul!!!!!
Grilled Chicken Sandwich EmptyVin Dec 04, 2009 1:11 am Scris de HoneyBunny

» Filmele copilariei
Grilled Chicken Sandwich EmptyVin Dec 04, 2009 1:05 am Scris de HoneyBunny

» La "Motoare"
Grilled Chicken Sandwich EmptyLun Noi 30, 2009 3:01 am Scris de Spyder

» .....business
Grilled Chicken Sandwich EmptySam Noi 28, 2009 12:53 am Scris de HoneyBunny

» Cuba Libre cocktail
Grilled Chicken Sandwich EmptySam Noi 28, 2009 12:28 am Scris de Spyder

» Pina Colada cocktail
Grilled Chicken Sandwich EmptySam Noi 28, 2009 12:08 am Scris de Spyder

Radio
PLAY! » Gold FM Romania live in flash player sau media player. Turn off pop-up blocker.
Nok-nok horoscop
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Spyder (108)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
HoneyBunny (99)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
Admin (83)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
Mysterious_N (71)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
daria_ta (55)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
DrunkenFrog (9)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
mell (6)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
Hertzuletz (3)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
googoodoll (2)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
cchebac (2)
Grilled Chicken Sandwich Vote_lcapGrilled Chicken Sandwich Voting_barGrilled Chicken Sandwich Vote_rcap 
Inima copiilor

 

 Grilled Chicken Sandwich

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 83
Data de inscriere : 16/09/2009

Grilled Chicken Sandwich Empty
MesajSubiect: Grilled Chicken Sandwich   Grilled Chicken Sandwich EmptyMier Noi 11, 2009 8:21 pm

Sandwich cu pui la gratar

4 fileuri piept de pui (portie pentru 4 persoane)
1 / 2 lamaie
1 linguriţă ulei de susan iute
Masline feliate (verde)
Salată verde
Ranch dressing
4 baghete
brânză Cheddar

Marinata
rosmarin , busuioc. menta, piper, sare, ulei de masline,zeama de la o jumatate de lamaie, o lingurita jumate de miere, doua linguri de mustar (rozmarinul, busuiocul si menta le puteti adauga dupa gust)

Mod de preparare :

Sandwichul se poate prepara si cu piept de pui marinat si simplu.
In cazul in care doriti sa folositi piept de pui marinat la gratar, se amesteca ingedientele pentru marinata, se pun pieptii de pui intr-un bol impreuna cu marinata si se lasa pentru jumatate de ora/o ora la marinat in frigider, sau daca aveti timp se lasa peste noapte.

Incalziti gratarul la temperaturi ridicate. Se bate pieptul de pui si apoi se stropesc ambele părţi cu suc de lamaie si ulei fierbinte de susan.
Prajiti pieptii de pui 5-6 minute pe fiecare parte. Se servesc pe o bagheta impreuna cu masline feliate, Ranch dressing, salata verde si branza.

Sus In jos
https://nok-nok.forumgratuit.ro
 
Grilled Chicken Sandwich
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Nok - nok ... :: Prima categorie :: Bucataria noastra :: Sandwich-uri-
Mergi direct la: