Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nok - nok ...

Poarta catre o noua lume
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Cafeneaua de langa plaja
Kir Royal cocktail EmptyMier Ian 13, 2010 4:41 pm Scris de daria_ta

» Castigi bani daca esti serios si respecti regulamentul!!!!!
Kir Royal cocktail EmptyVin Dec 04, 2009 1:11 am Scris de HoneyBunny

» Filmele copilariei
Kir Royal cocktail EmptyVin Dec 04, 2009 1:05 am Scris de HoneyBunny

» La "Motoare"
Kir Royal cocktail EmptyLun Noi 30, 2009 3:01 am Scris de Spyder

» .....business
Kir Royal cocktail EmptySam Noi 28, 2009 12:53 am Scris de HoneyBunny

» Cuba Libre cocktail
Kir Royal cocktail EmptySam Noi 28, 2009 12:28 am Scris de Spyder

» Pina Colada cocktail
Kir Royal cocktail EmptySam Noi 28, 2009 12:08 am Scris de Spyder

Radio
PLAY! » Gold FM Romania live in flash player sau media player. Turn off pop-up blocker.
Nok-nok horoscop
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Spyder (108)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
HoneyBunny (99)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
Admin (83)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
Mysterious_N (71)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
daria_ta (55)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
DrunkenFrog (9)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
mell (6)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
Hertzuletz (3)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
googoodoll (2)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
cchebac (2)
Kir Royal cocktail Vote_lcapKir Royal cocktail Voting_barKir Royal cocktail Vote_rcap 
Inima copiilor

 

 Kir Royal cocktail

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 83
Data de inscriere : 16/09/2009

Kir Royal cocktail Empty
MesajSubiect: Kir Royal cocktail   Kir Royal cocktail EmptyJoi Noi 19, 2009 4:46 am

Kir Royal

Ingrediente necesare
9/10 sampanie
1/10 crema de coacaze

Mod de preparare reteta
Se prepara direct in paharul flute bine racit, turnand mai intai crema de coacaze de Dijon si completand, apoi, cu sampania frapata.

Reprezinta evolutia si cel mai bun amestec rezultat din clasicul Kir. Este o combinatie nobila, potrivita nu numai ca aperitiv eficient, cl si pentru oricare dintre momentele zilei. Kir Royal a intrat in retetarul IBA din 1987 si in cel urmator, din 1993.

Sus In jos
https://nok-nok.forumgratuit.ro
 
Kir Royal cocktail
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Nok - nok ... :: Prima categorie :: Bucataria noastra :: Bauturi :: Cocktailuri-
Mergi direct la: