Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Ai fost deconectat Sad
Vrei sa te conectezi din nou ? cioc, cioc
Nok - nok ...
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nok - nok ...

Poarta catre o noua lume
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Cafeneaua de langa plaja
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptyMier Ian 13, 2010 4:41 pm Scris de daria_ta

» Castigi bani daca esti serios si respecti regulamentul!!!!!
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptyVin Dec 04, 2009 1:11 am Scris de HoneyBunny

» Filmele copilariei
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptyVin Dec 04, 2009 1:05 am Scris de HoneyBunny

» La "Motoare"
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptyLun Noi 30, 2009 3:01 am Scris de Spyder

» .....business
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptySam Noi 28, 2009 12:53 am Scris de HoneyBunny

» Cuba Libre cocktail
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptySam Noi 28, 2009 12:28 am Scris de Spyder

» Pina Colada cocktail
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptySam Noi 28, 2009 12:08 am Scris de Spyder

Radio
PLAY! » Gold FM Romania live in flash player sau media player. Turn off pop-up blocker.
Nok-nok horoscop
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Spyder (108)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
HoneyBunny (99)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
Admin (83)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
Mysterious_N (71)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
daria_ta (55)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
DrunkenFrog (9)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
mell (6)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
Hertzuletz (3)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
googoodoll (2)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
cchebac (2)
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_lcapBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Voting_barBarbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Vote_rcap 
Inima copiilor

 

 Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus

In jos 
AutorMesaj
Spyder

Spyder


Mesaje : 108
Data de inscriere : 05/11/2009
Localizare : Bucuresti

Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus Empty
MesajSubiect: Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus   Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus EmptyVin Noi 20, 2009 10:37 pm

Pun pariu ca toata lumea a auzit de cartea "Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus", chiar daca nu a citit-o multa lume.
Subiectul carti este simplu si clar...oricat ar vrea barbatii sau femeiile sa il faca pe celalalat sa gandeasca ca el(scuze)...niciodata nu reusesc.
Barbatii si femeile sunt fiinte diferite si au moduri diferite de a-si exprima afectiunea.
Au maniere diferite de a traversa perioadele de criza si au atitudini diferite atunci cand nu sunt fericiti.

Cel mai adesea, certurile intre sexe au drept numitor comun sensibilitatea acuta a partii feminine. Capacitatea extraordinara de empatie a femeilor este demna de admirat. Daca pasesc intr-o incapere plina de femei, ele iti pot spune imediat care dintre ele este suparata, care a fost parasita, care este plictisita. Se bazeaza foarte mult pe emotii si par a avea mai multa compasiune. Toate acestea se datoreaza, probabil, faptului ca ele sunt programate sa fie mame.

Aceasta capacitate intuitiva are, totusi, numeroase parti proaste. Fiind mult mai sensibile, ele vor diseca orice actiune, vor incerca sa afle ce e in spatele unui anumit comportament. Intr-o relatie sentimentala, femeia nu va judeca niciodata partenerul dupa vorbe, dupa fapte, ci va incerca sa afle ceea ce se afla in spatele lor, chiar daca nu este nimic ascuns. Poate orientarea spre telenovele si filme siropoase le face sa caute intotdeauna semnificatii ascunse.

Mie mi s-a parut intotdeauna ciudat de fascinant modul in care o femeie se poate razgandi. Eu personal, daca hotarasc ceva, imi voi duce la bun sfarsit promisiunea indiferent de circumstante. In cazul sexului frumos, schimbarile de plan sau de atitudine, sunt ceva normal. Aceasta nehotarare aparenta se datoreaza faptului ca femeile isi bazeaza actiunile pe sentimente. Daca ea simte ca un lucru este bun in clipa aceasta si in clipa urmatoare nu mai simte la fel, se va razgandi. Daca un gest inchipuit sau mai putin inchipuit o face sa se simta mai putin confortabil, isi va schimba optiunea.

Aceste diferente pot fi trecute usor, daca nu ne asteptam ca partenera sa gandeasca si sa se comporte la fel ca noi. Nu este vorba ca am fi locuitori a doua planete diferite, nu traim in doua universuri diferite, dar avem experiente diferite de viata, am fost tratati diferit de mici copii, am fost educati sa fim diferiti si trebuie sa respectam acest fapt.
Sus In jos
 
Barbatii Sunt de pe Marte, Femeile Sunt de pe Venus
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce au in comun femeile si barbatii
» Femeile din Paris nu au voie sa poarte pantaloni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Nok - nok ... :: Prima categorie :: Sex si relatii-
Mergi direct la: